نماینده کوهرنگ در مجلس:
نماینده مردم اردل، فارسان، کیار و کوهرنگ در مجلس گفت: متأسفانه خانه‌های منطقه چلگرد به دلیل نداشتن استحکام لازم در معرض خطرند و اکثریت منازل آن‌ها در زلزله اخیر از ۳۰ درصد تا ۴۰ درصد خسارت و آسیب دیده‌اند.
کد خبر: ۱۰۰۰۱۹۶
تاریخ انتشار: ۱۸ مهر ۱۴۰۰ - ۱۱:۳۱ 10 October 2021

قدرت الله حمزه در گفت‌وگو با خبرنگار تسنیم در شهرکرد، با اشاره به زلزله‌های اخیر در چلگرد شهرستان کوهرنگ، اظهار داشت: این زلزله خوشبختانه تلفات جانی نداشته و مصدومین بصورت سرپایی درمان شدند و 2 نفر نیز بستری شدند.

نماینده مردم اردل، فارسان، کیار و کوهرنگ در مجلس شورای اسلامی، با اشاره به خسارت های منازل مسکونی در زلزله اخیر، بیان کرد: متأسفانه خانه‌های منطقه چلگرد به دلیل نداشتن استحکام لازم در معرض خطر هستند و اکثریت منازل آن‌ها در زلزله اخیر از 30 درصد تا 40 درصد خسارت و آسیب دیده‌اند.

حمزه افزود: با بازدید و سرکشی که از مناطق زلزله زده داشتیم، مشکلات، آسیب‌ها و خسارت‌ها جمع‌آوری شده و به صورت مکتوب به ریاست مجلس تحویل شده است، همچنین آمار قطعی و نهایی از خسارت‌ها به زودی از سوی کارشناسان و بنیاد مسکن، به زودی اعلام می‌شود تا بررسی‌ها لازم انجام گیرد و برآورد هزینه انجام شود.

نماینده مردم فارسان، کیار، اردل و کوهرنگ در مجلس شورای اسلامی با اشاره به اسکان موقت و اضطراری مردم، گفت: هلال احمر در این خصوص ورود کرده و اسکان‌های موقتی برای مردم و خانواده‌ها در نظر گرفته است، مشکل اسکان موقت حل و اقدامات انجام شده است.

وی با بیان اینکه با جدیت به دنبال ساخت مسکن استاندارد و مقاوم در آن مناطق هستیم، ادامه داد: پیگیری‌هایی در خصوص تسهیلات مسکن برای مردم زلزله‌زده منطقه چلگرد انجام شده است که هم به صورت تسهیلات با درصد کم و هم به صورت بلاعوض به مردم داده شود.

نماینده مردم فارسان، اردل، کیار و کوهرنگ در مجلس شورای اسلامی در پایان در خصوص کمبود تجهیزات و امکانات دستگاه های امدادی، خاطرنشان کرد: به دلیل صعب‌العبوری مناطق، برخی امکانات به سختی در برخی مناطق فراهم می‌شود، همچنین یک‌سری خلاءهای قانونی در این خصوص وجود دارد، برای همین پیگیری شده است چند پایگاه امدادی در مناطق مختلف با امکانات و تجهیزات احداث شود.

اشتراک گذاری
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha:
آخرین اخبار