رئیس جهاد کشاورزی چهارمحال و بختیاری اعلام کرد؛
رئیس جهاد کشاورزی چهارمحال و بختیاری گفت: سطح زیر کشت در استان ۳۰ هزار هکتار بود که این آمار امسال هفت هزار هکتار افزایش یافت.
کد خبر: ۱۰۰۲۳۵۹
تاریخ انتشار: ۲۵ مهر ۱۴۰۰ - ۱۶:۴۹ 17 October 2021

عطاالله ابراهیمی یکشنبه در نشست خبری از راه اندازی سامانه اطلاعات جغرافیایی در این سازمان خبر داد و اظهار کرد: این سامانه در امر تجزیه و تحلیل مکانی می‌تواند به مدیریت اصولی کشاورزی چهارمحال و بختیاری کمک کند.

وی به تهیه نقشه مناطق آسیب پذیر و مخاطرات طبیعی به تفکیک اراضی کشاورزها اشاره کرد و ادامه داد: از ابتدای امسال تا کنون بیش از هفت هزار تن قارچ در چهارمحال و بختیاری تولید شده است.

رئیس جهاد کشاورزی چهارمحال و بختیاری با بیان اینکه ۴۶۲ دستگاه مکانیزاسیون به استان اضافه شده است، عنوان کرد: ۵۲ میلیارد تومان برای نوسازی تجهیزات کشاورزی هزینه شده است.

ابراهیمی تصریح کرد: سطح زیر کشت در استان بیش از ۳۰ هزار هکتار بوده است که این مهم امسال هفت هزار هکتار افزایش یافت.

وی با بیان اینکه هزار و ۵۰۰ گونه گیاهی در چهارمحال و بختیاری شناسایی شده است که هزار و۴۰۰ مورد از آنها خاصیت دارویی دارند، اظهار کرد: ۲۰ مورد از این گیاهان دارویی ارزش اقتصادی دارد.

رئیس جهاد کشاورزی چهارمحال و بختیاری با اشاره به توسعه کشت گیاهان دارویی در چهارمحال و بختیاری گفت: ۶۰۰ هکتار از اراضی کشاورزی این استان به زیر کشت گیاهان دارویی قرار گرفته است.

ابراهیمی به کاهش بارندگی‌های بهاره و تأثیر آن بر تولیدات دیم استان اشاره کرد و گفت: تولیدات دیم چهارمحال و بختیاری به دلیل سرمازدگی و کاهش بارندگی به صفر رسیده است.

اشتراک گذاری
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha:
آخرین اخبار