شهرکرد- مدیر زراعت جهاد کشاورزی چهارمحال و بختیاری گفت: بر اساس پیش بینی ها امسال بیش از ۵۰ هزار و ۴۰۰ تن چغندر قند در استان برداشت می‌شود.
کد خبر: ۱۰۰۹۸۲۱
تاریخ انتشار: ۲۶ آبان ۱۴۰۰ - ۱۴:۳۴ 17 November 2021

محسن مهدوی در گفت‌وگو با خبرنگار مهر با اشاره به زمان برداشت چغندر قند در چهارمحال و بختیاری، اظهار کرد: طی سال گذشته بیش از هزار و ۴۰۰ هکتار از اراضی استان زیر کشت چغندر قند رفته که از این اراضی ۶۰ هزار و ۳۴۴ تن چقندر برداشت شده است.

وی به خشکسالی و تاثیر آن بر کاهش تولید محصولات کشاورزی در چهارمحال و بختیاری اشاره کرد و ادامه داد: امسال در هزار و ۱۲۰ هکتار از اراضی استان چغندر قند کشت شده است که ۲۸۰ هکتار نسبت به سال گذشته کاهش یافته است.

مدیر زراعت جهاد کشاورزی چهارمحال و بختیاری با بیان اینکه از هر هکتار به صورت میانگین ۴۵ تن چغندر برداشت می‌شود، تصریح کرد: تا کنون محصول ۸۴۰ هکتار از اراضی برداشت شده است.

مهدوی افزود: برداشت چغندر قند در چهارمحال و بختیاری از اواسط مهرماه آغاز شده و تا پایان آبان ماه ادامه دارد.

وی گفت: بر اساس پیش بینی ها امسال ۵۰ هزار و ۴۰۰ تن چغندر در چهارمحال و بختیاری برداشت می‌شود که نسبت به سال گذشته بیش از ۹هزار تن کاهش یافته است.

مدیر زراعت جهاد کشاورزی چهارمحال و بختیاری گفت: تا کنون بیش از ۴۰ هزار تن چغندر به کارخانه قند استان تحویل داده شده است.

مهدوی با بیان اینکه «شهرکرد»، «کیار» و «بروجن» بیشترین تولیدات را دارند، اظهار کرد: «توکا»، «پانترا»، «افسوس» و «آنتک» از جمله اقلام تولید شده در چهارمحال و بختیاری است.

 

اشتراک گذاری
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha:
آخرین اخبار