مسوول دبیرخانه کارگروه ساماندهی گندم، آرد و نان جهاد کشاورزی چهارمحال و بختیاری از ارسال ۶۰۰ پرونده تخلف واحدهای نانوایی استان به تعزیرات حکومتی طی سالجاری خبر داد و گفت: در همین راستا ۲۲ واحد نانوایی متخلف پلمب شد.
کد خبر: ۱۰۸۷۲۳۲
تاریخ انتشار: ۲۴ دی ۱۴۰۱ - ۰۸:۲۶ 14 January 2023

به گزارش تابناک چهارمحال و بختیاری، امین طهماسبی در این رابطه افزود: طی ۹ ماهه امسال بیش از یک هزار و ۷۰۰ مورد بازرسی از نانوایی‌های سطح استان از سوی بازرسان این استان انجام گرفته که در این بازرسی‌ها ۶۰۰ پرونده تخلف تشکیل و به تعزیرات حکومتی ارسال شد.

وی تصریح کرد: بیشترین تخلفات کشف شده شامل عرضه خارج از شبکه آرد، کم‌وزن بودن چانه‌ها و تعطیلی غیرمجاز بوده است.

به گفته مسوول دبیرخانه کارگروه ساماندهی گندم، آرد و نان استان، در حال حاضر علاوه‌بر نظارت از طریق سامانه هوشمند نانینو، ۱۳ اکیپ نیز بصورت روزانه بر عملکرد نانوایی‌های استان نظارت دارند.

طهماسبی تهیه بانک اطلاعاتی فعالان حوزه آرد و نان را از مهمترین اقدامات انجام شده در سالجاری عنوان کرد و گفت: علاوه‌بر آن تمامی واحدهای نانوایی در مناطق شهری استان به دستگاه کارتخوان هوشمند مجهز شدند و این دستگاه‌ها در نانوایی‌های روستایی نیز بزودی نصب می‌شود.

وی از تمدید پروانه کسب ۱۰۰ واحد نانوایی در استان طی ۹ ماهه امسال خبر داد و افزود: همچنین پروانه کسب ۴۹ واحد نانوایی غیرفعال نیز باطل شد.

مسوول دبیرخانه کارگروه ساماندهی گندم، آرد و نان سازمان جهادکشاورزی چهارمحال و بختیاری خاطرنشان کرد: در سالجاری یک هزار و ۸۰۰ برنامه در راستای ساماندهی گندم، آرد و نان در استان به تصویب رسیده و بسیاری از این مصوبات به مرحله اجرا رسیده است.

طهماسبی خاطرنشان کرد: با اجرای کامل طرح ساماندهی گندم، آرد و نان، علاوه‌بر هدفمند کردن واقعی یارانه تخصیصی به نان، پیش‌‏بینی می‌شود صرفه‏‌جویی معناداری در مصرف آرد رخ دهد و از سوی دیگر با بهره‌‏گیری از سامانه نظارت بر عملکرد نانوایان (نانینو؛که به دستگاه‌های هوشمند نصب شده در نانوایی‌‏ها متصل است) امکان رصد و پایش لحظه‌‏ای عملکرد نانوایان، همچون اطلاعات مشتریان، ساعات فعالیت، میزان نان تولیدی و آرد مصرفی فراهم می‌‏شود.

وی خاطرنشان کرد: پیگیری جمع‏‌آوری اطلاعات کامل توزیع‏‌کنندگان و مصرف‏‌کنندگان آرد خام روستاییان و عشایر و ثبت در سامانه مربوطه نیز در دستور کار امور عشایر و تعاون روستایی استان است و با وجود مشکلات بسیار در شرف اتمام است.

 ۸۵۰ واحد نانوایی در چهارمحال و بختیاری فعال است و سالانه بیش از ۷۰۰ میلیون قرص نان در این استان تولید می‌شود.

همچنین سالانه ۱۸۰ هزار تن گندم در استان به روش‌های مختلف استفاده می‌شود که ۸۰ تا ۱۲۰ هزار تن سالانه توسط گندمکاران تولید می‌شود و مابقی از خارج استان وارد می‌شود.

 

منبع: ايرنا
اشتراک گذاری
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
* :
آخرین اخبار