مدیرکل دامپزشکی چهارمحال و بختیاری خبر داد
تابناک چهارمحال بختیاری- مدیرکل دامپزشکی چهارمحال و بختیاری گفت: با همکاری دادگستری اردل تمامی مزارع پرورش ماهی و کشتارهای غیرمجاز در این شهرستان جمع آوری شد.
کد خبر: ۵۱۹۸۶۶
تاریخ انتشار: ۱۴ آبان ۱۳۹۶ - ۱۲:۴۳ 05 November 2017

به گزارش تابناک شهرکرد- عبدالمحمد نجاتی اظهار کرد: با همکاری دادگستری و دستگاه‌های ذی‌ربط مزارع پرورش ماهی و کشتارهای غیرمجاز در شهرستان اردل جمع‌آوری شد.

وی با بیان اینکه دامپزشکی در خط مقدم مسائل بهداشتی و سلامت مردم قرار دارد و مرکز بهداشت می‌تواند از سال آینده روند کاهشی بیماری‌های مشترک را نسبت به امسال مقایسه کند، ادامه داد: با سالم‌سازی ماهی تاکنون 150 تن ماهی به کشور روسیه صادر شده است و این شروعی جهت از بین بردن رکود اقتصادی در حوزه‌های نظارت‌های بهداشتی دامپزشکی است.

مدیرکل دامپزشکی چهارمحال و بختیاری با بیان اینکه چاهک‌های حریمی موجب کاهش بسیاری از بیماری‌ها می‌شود چرا که آلودگی مزارع بالادستی به مزارع پایین‌دستی نفوذ نمی‌کند و مانند فیلتر عمل می‌کند، افزود: در صورتی که اشعه UV در ورودی آب مزارع قرار گیرد باعث از بین رفتن انگل‌ها، ویروس‌ها و باکتری‌ها می‌شود.

نجاتی اضافه کرد: در صورت مشاهده هرگونه تخلفی از سوی قصابی‌های شهرستان اردل به ویژه در شهر کاج بدون هیچ اغماضی برخورد قاطع خواهیم کرد.

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار