تابناک چهارمحال وبختیاری- رییس سازمان صنعت،معدن و تجارت استان چهارمحال و بختیاری گفت: صنعت ورق قلع اندود چهارمحال وبختیاری در مدت کوتاه فعالیت با مدیریت جهادی22 میلیون دلار برای کشور صرفه‌جویی ارزی داشته است.
کد خبر: ۵۴۵۸۸۵
تاریخ انتشار: ۱۰ دی ۱۳۹۶ - ۱۲:۳۲ 31 December 2017
به‌ گزارش تابناک شهرکرد- به نقل از روابط عمومی سازمان صنعت،معدن و تجارت استان، سیدنعیم امامی اظهار کرد: سالانه 150هزارتن ورقع قلع اندود با کاربری درمصارف بسته‌بندی صنایع غذایی، شیمیایی و صنعتی در این واحد تولید می‌شود که 65 درصد نیاز کشور را بامیانگین ضخامت 20.03 درصد تامین می‌کند .
وی با اشاره به اینکه مدیریت جهای این کارخانه از مردادماه سال 95 آغازشد، گفت: استفاده از ظرفیت نیروی انسانی متخصص، حذف و کاهش تعرفه واردات ورق سیاه از 20 درصد به پنج درصد، افزایش دریافت سهمیه ورق از فولاد مبارکه به 1500 تن درماه و استفاده بجا از ارز مبادله‌‎ای برای خرید و تامین تجهیزات و قطعات یدکی از عوامل موفقیت این کارخانه در شکوفایی صنعت ورق قلع‌اندود است .
امامی اشتغال مستقیم دراین واحد را 230 نفر اعلام کرد و افزود : با افزایش بهره‌وری و ابتکار عمل نیروهای این واحد صنعتی درشش ماه گذشته 12 میلیارد تومان سود نصیب کارخانه شد که پیش‌بینی می‌شود این رقم درسال جاری به 60 میلیارد تومان برسد.
وی گفت: هم اکنون شش خط تولید با اشتغال 120 نفر در این کارخانه راه‌اندازی شده است تا دست واسطه در تولید کوتاه شود .
امامی ادامه داد: خط تولید چاپ ولاک، قوطی‌سازی نیم کیلویی و یک کیلویی، انواع قوطی‌های کنسرو ودرب‌های آسان بازشو از جمله صنایع پایین دستی ورقع قلع اندود است .
وی افزود : تنها در واحد تولید درب‌های آسان بازشو سالانه 120 میلیون درب تولید می‌شود که ازخروج سالانه 3.5میلیون دلار ارز از کشور جلوگیری می‌کند.
به گفته وی ابتکار در بسته‌بندی با کاهش وزن ورق‌ها، استفاده ازفن آوری نانو در لفافه بسته‌بندی‌ها و تغییر خواص مکانیکی ورق در ضخامت از جمله برنامه‌هایی است که دراین واحد عملیاتی شده و پیش‎بینی می‌شود امسال در مجموع یک میلیارد و 600 میلیون تومان برای این واحد صرفه جویی به همراه داشته باشد .
کارخانه ورقع قلع اندود در 25 کیلومتری مرکز استان قراردارد که با تغییر مدیریت و اجرای مدیریت جهادی از مرداد ماه 95 وارد دوران طلایی تولید و شکوفایی تولید شده است.
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار