تابناک چهارمحال وبختیاری- رئیس کمسیون تلفیق مجلس شورای اسلامی با اشاره به اینکه اکنون یارانه برای فرد 45 هزار و 500 تومان است، گفت: این یارانه اکنون به اندازه هشت هزار تومان ارزش دارد.
کد خبر: ۵۶۴۹۷۶
تاریخ انتشار: ۲۳ بهمن ۱۳۹۶ - ۱۰:۴۹ 12 February 2018
به گزارش تابناک شهرکرد- حمیدرضا حاجی‌بابایی اظهار کرد: امسال درآمد هدفمندی یارانه‌ها در بودجه سال 97 لحاظ شده است و 102 هزار میلیارد تومان توسط کمسیون تلفیق مصوب شده است.
نماینده مردم همدان و فامنین در مجلس شورای اسلامی افزود: پیشنهاد این است که این اعتبار در خزانه کل کشور اعمال شود اما هنوز این امر مصوب نشده است و کمیسیون تلفیق با آن مخالف است.
حاجی‌بابایی تصریح کرد: 41 هزار میلیارد تومان از درآمد هدفمندی یارانه‌ها در سال جاری برای اعطای سهم 76 میلیون نفر است که در این صورت نباید یارانه 38 میلیون نفر یارانه بگیر حذف شود اما مطابق قانون اگر دولت در بررسی خود به این نتیجه رسید که افرادی جزء دهک‌های بالا محسوب و می‌توانند از گرفتن یارانه حذف شوند، می‌تواند این اقدام را انجام دهد.
نماینده مردم همدان و فامنین در مجلس شورای اسلامی بیان کرد: هفت هزار میلیارد تومان از درآمد هدفمندی یارانه‌ها برای مددجویان کمیته امداد و بهزیستی است به دلیل اینکه حقوق این افراد امسال چهار برابر و این امر اجرایی شد، سه هزار و 700 میلیارد تومان برای بهداشت، سه هزار و 300 میلیارد تومان برای خرید گندم، هشت هزار میلیارد تومان برای مالیات ارزش افزوده، 21 هزار میلیارد تومان برای شرکت برق و مابقی برای سایر شرکت‌های پخش و پالایش همچون آب، گاز و... است.
حاجی‌بابایی در خصوص افزایش مبلغ یارانه‌‌ها که از ابتدای اجرای هدفمندی یارانه‌ها تاکنون 45 هزار و 500 تومان برای هر فرد است، اظهار کرد: ابتدای اجرای این طرح قرار بود 50 درصد درآمد این طرح به مردم داده شود و با افزایش قیمت‌ها، میزان یارانه هر فرد نیز افزایش یابد.
رئیس کمسیون تلفیق مجلس شورای اسلامی ادامه داد: در اجرای این طرح قرار بر این بود که 30 درصد این درآمد به تولید کننده داده شود اما زمانی که تولیدگر برق‌گرا، آب‌گرا و گاز‌گرا است شکست می‌خورد و وضعیت این فرد نامطلوب می‌شود.
حاجی‌بابایی اضافه کرد: 20درصد درآمد اجرای هدفمندی یارانه‌ها باید به دولت داده شود اما اگر قیمت حامل‌های انرژی بالا ‌رود، دولت نیز با مشکل روبرو می‌شود که متاسفانه با تمام این موارد هنوز افزایش قیمت یارانه محقق نشده است و مجلس برای سال آینده چیزی را مصوب نداشته است.
وی با اشاره به اینکه اکنون یارانه برای فرد 45 هزار و 500 تومان است، گفت: این یارانه اکنون به اندازه هشت هزار تومان ارزش دارد.
نماینده مردم همدان و فامنین در مجلس شورای اسلامی خاطرنشان کرد: مردم حاضر بودند مطابق روند قبل از هدفمندی یارانه‌ها بنزین گران شود اما به این شرط که دریافتی یارانه‌ها افزایش یابد نه اینکه بنزین گران شود و میزان دریافت یارانه هر فرد تغییری نکند که در این صورت این یک معامله به زیان مردم است.
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار