مدیرکل ورزش و جوانان چهارمحال و بختیاری:
تابناک چهارمحال وبختیاری- مدیرکل ورزش و جوانان چهارمحال و بختیاری گفت: تا زمانی که ورزش‌های همگانی به یک گفتمان تبدیل نشود هیچ کاری به پیش نمی‌رود، تاکنون زیرساخت‌های ایجاد شده همگی در بخش ورزش‌های حرفه‌ای و قهرمانی بوده است.
کد خبر: ۵۷۵۷۷۷
تاریخ انتشار: ۱۶ اسفند ۱۳۹۶ - ۱۵:۰۵ 07 March 2018
به گزارش تابناک شهرکرد- حمید کریمی در نشست با اصحاب رسانه چهارمحال و بختیاری، اظهار کرد: به تعامل با رسانه‌ها اعتقاد دارم.
وی با اشاره به اینکه هر ادارات کل بدون داشتن برنامه به هیچ نتیجه‌ای نخواهند رسید، افزود: در سال آینده هر مشارکتی چه با هیأت‌های ورزشی و چه تشکل‌های مردمی بر مبنای عقد تفاهم‌نامه است.
مدیرکل ورزش و جوانان چهارمحال و بختیاری با بیان اینکه یکی از مشکلات اصلی این اداره‌کل بحث اعتبارات است اما با پیش‌بینی‌های صورت گرفته سعی شده این مشکل رفع شود، ادامه داد: موضوع دیگر توزیع اعتبارات است که تلاش شده به‌صورت عادلانه انجام شود، همچنین برنامه‌ریزی شده توزیع اعتبارات از سال آینده بر اساس ارزیابی عملکرد صورت گیرد.
کریمی با تأکید بر اینکه 300 میلیون تومان اعتبار جهت تأمین تجهیزات گران‌قیمت هیأت‌های ورزشی اختصاص داده شده است، عنوان کرد: بهره‌گیری از ظرفیت بخش خصوصی در احداث اماکن جدید و تعمیرات در دستور کار است.
وی به بهره‌گیری از مجمع خیرین به‌عنوان ظرفیت بسیار مهم در حوزه‌های ورزشی اشاره و خاطرنشان کرد: معرفی چهارمحال و بختیاری برای برپایی کمپ‌های تیم ملی یکی از اولویت‌های اداره‌کل ورزش و جوانان چهارمحال و بختیاری است.
مدیرکل ورزش و جوانان چهارمحال و بختیاری اضافه کرد: از دیگر برنامه‌های پیش‌بینی شده در این اداره‌کل بهره‌مندی از ظرفیت‌های خدادادی و موقعیت جغرافیایی استان برای جذب ورزشکاران رشته‌های مختلف است.
کریمی بیان کرد: سرمایه‌گذاری روی قایقرانی آب‌های خروشان و آرام ازجمله سیاست‌های اداره‌کل ورزش و جوانان چهارمحال و بختیاری است.
وی با اشاره به اینکه سایت دوپلان به‌عنوان یک سایت مجهز در کشور معرفی شده است و سال آینده جشنواره‌ای برای معرفی آن برگزار می‌شود، گفت: ایجاد زمینه‌های ورود بخش خصوصی به ورزش از برنامه‌های آینده اداره‌کل ورزش و جوانان چهارمحال و بختیاری است.
مدیرکل ورزش و جوانان چهارمحال و بختیاری با بیان اینکه نگاه ویژه‌ای به مقوله آموزش و استفاده بهینه از ظرفیت مربیان کشوری وجود دارد، افزود: ارزیابی عملکرد ادارات شهرستان‌ها و هیأت‌های ورزشی در سال آینده در دستور کار قرار دارد.
کریمی با تأکید بر اینکه نگاه متوازن به ورزش بانوان و آقایان وجود دارد، بیان کرد: هم‌اکنون 67 پروژه نیمه‌تمام در چهارمحال و بختیاری وجود دارد که اعتباری بالغ‌بر 50 میلیارد تومان جهت تکمیل آن‌ها موردنیاز است.
وی اضافه کرد: توسعه سمن‌ها و سمن‌سراها، استفاده بهینه از ظرفیت دستگاه‌ها، توسعه سازمان‌های مردم‌نهاد، تسهیل ازدواج جوانان، جوان‌باوری در ذهن مدیران، توسعه برنامه‌های فرهنگی و ایجاد یک نظام یکپارچه برای اوقات فراغت ازجمله اقداماتی است که در اداره‌کل ورزش و جوانان چهارمحال و بختیاری پیش‌بینی شده است.
مدیرکل ورزش و جوانان چهارمحال و بختیاری با اشاره به اینکه گرایش به سمت و سوی پروژه‌های زودبازده مثل چمن مصنوعی است، ادامه داد: به‌دنبال توسعه بالاترین سطح تعامل با حوزه‌های آموزشی هستیم و اگر الآن دچار مشکلاتی شده‌ایم چون نتوانستیم در ورزش با حوزه‌های تعلیم و تربیت برنامه‌ریزی داشته باشیم.
کریمی با بیان اینکه زنگ خطر برای سلامتی مردم به صدا درآمده است و فقر حرکتی بیداد می‌کند، خاطرنشان کرد: بری رفع این مشکل باید به‌سوی توسعه ورزش‌های همگانی پیش برویم تا زمانی که ورزش‌های همگانی به یک گفتمان تبدیل نشود هیچ کاری در بحث سلامت به پیش نمی‌رود، تاکنون زیرساخت‌های ایجاد شده همگی در بخش ورزش‌های حرفه‌ای و قهرمانی بوده اما اولویت کاری اداره‌کل ورزش و جوانان چهارمحال و بختیاری توسعه ورزش‌های همگانی است.
وی افزود: از دیگر اقداماتی که در برنامه‌ریزی‌ها برای آینده اداره‌کل ورزش و جوانان چهارمحال و بختیاری پیش‌بینی شده است تعامل با شهرداری برای توسعه ورزش شهروندی، توسعه باشگاه‌های خصوصی، احیا ورزش محلات و... است.
مدیرکل ورزش و جوانان چهارمحال و بختیاری با تأکید بر اینکه به ورزش روستایی توجهی صورت نگرفته است، تصریح کرد: اجرای 450 برنامه در قالب طرح استقبال از نوروز با رویکرد بازی‌های بومی-محلی، برگزاری جام رمضان با 500 عنوان مسابقه ورزشی در روستاها، انتشار کتاب بازی‌های بومی-محلی، توزیع 20 میلیون تومان تجهیزات در روستاها و... ازجمله اقدامات پیش‌بینی شده برای توسعه ورزش در روستاها استان است.
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار