تابناک چهارمحال وبختیاری- مدیرکل تبلیغات اسلامی چهارمحال و بختیاری گفت: در آیین اعتکاف سال 97 حدود 40 مسجد میزبان 'طرح قرآن در زلال اعتکاف 'است.
کد خبر: ۵۷۶۹۳۲
تاریخ انتشار: ۱۹ اسفند ۱۳۹۶ - ۱۱:۳۸ 10 March 2018
به گزارش تابناک شهرکرد- حجت الاسلام سید جعفر مرتضوی افزود: طرح قرآن در زلال اعتکاف برای چهارمین سال متوالی همزمان با سراسر کشور در آیین اعتکاف ایام البیض ماه رجب در 40 مسجد استان اجرا می ‌شود.
وی افزود: اصلاح قرائت نماز معتکفین، اجرای زنده تلاوت قرآن و اذان، اجرای تلاوت ترتیل عمومی و ختم کامل قرآن توسط استادان قرآنی از جمله برنامه‌های این طرح است.
مرتضوی از آغاز ثبت نام اعتکاف به صورت اینترنتی در استان خبر داد و گفت: سامانه ثبت نام اعتکاف به نشانی www.etekafchb.ir فعال شده است.
وی با بیان اینکه اعتکاف از 11 تا 13 فروردین 97 برگزار می شود، پیش بینی کرد: با هماهنگی نهاد نمایندگی ولایت فقیه در دانشگاه ها و همچنین مسئول تشکل های دانش آموزی آموزش و پرورش، امسال اعتکاف دانشجویی و دانش آموزی نیز برگزار شود.
مدیرکل تبلیغات اسلامی چهارمحال و بختیاری گفت: مراسم معنوی اعتکاف از روز سیزدهم تا پانزدهم رجب ماه برگزار می شود و معتکفین در این سه روز علاوه بر روزه داری به راز و نیاز با معبود خود می پردازند.
سال گذشته 150 مسجد در چهارمحال و بختیاری برای برگزاری آیین اعتکاف ماه رجب در نظر گرفته شده بود و امسال نیز تعدادی از مساجد میزبان معتکفین است و در سال گذشته بیش از 12هزار نفر در ایام البیض معتکف شدند.
اعتکاف در لغت به مفهوم گوشه نشینی است و معتکف گوشه ای را برای خویش بر می گزیند و در خلوتی معنوی به ذکر خداوند می پردازد و در عمل فرو شستن از همه اعمال دنیوی است و بزرگترین پیشامد توحیدی و معنوی پیش از ماه رمضان است.
اعتکاف همزمان با سحرگاهان روز سیزدهم رجب آغاز می شود و معتکف به مدت سه روز از درون مسجد جز برای انجام اعمال ضروری مانند شهادت دادن خارج نخواهد شد.
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار