کد خبر: ۵۸۳۱۶۱
تاریخ انتشار: ۰۶ فروردين ۱۳۹۷ - ۰۹:۵۲ 26 March 2018
دلايل بروز حوادث چهارشنبه آخر سال ضعف فرهنگي و بروز رفتارهاي ناهنجار است. به گزارش خبرنگار هفته نامه خورشید ؛ چهارشنبه‌سوري، واژه‌اي که اين روزها بسيار آن را مي‌شنويم. واژه‌اي که دغدغه خاطر بسياري از والدين در اين روزهاي پاياني سال است.
پس از اتفاق تلخي  که همه ساله در چهارشنبه سوری رخ می دهد ، بسياري در شبکه‌هاي اجتماعي مطالبي را پيرامون چهارشنبه‌آخر سال بدون خطر، به‌منظور فرهنگ‌سازي مناسب و البته با رويکرد تجليل از آتش‌نشانان منتشر کردند؛ اما باتوجه به همه اين صحبت‌ها، بازهم نگراني‌ها براي چهارشنبه آخر سالي ديگر پابرجا است.
نگراني‌هايي که بوي مواد منفجره و نارنجک‌هاي دست‌ساز و البته وسايل آتش‌بازي غيراستاندارد، نگراني والدين و البته مسئولان ارگان‌هاي امدادي رادلايل بروز مشکلات در چهارشنبه آخر سال را ضعف فرهنگي مي‌دانند.
 ۶۰درصد افرادي که دست به اعمال پرخطر در چهاشنبه‌ آخر سال مي‌زنند، به‌دنبال رفع کمبود شادي و نشاط درون هستند. هر ساله با نزديک‌شدن به چهارشنبه آخر سال، نوعي التهاب بر جامعه و خانواده‌ها مسلط مي‌شود تا جايي‌که در چندسال اخير، چهاشنبه‌ آخر سال به چهارشنبه‌سوزي مبدل شده است
نهاد‌ها و دستگاه‌هاي دولتي بهتر است که به‌جاي تحت‌فشار قراردادن مردم، مکان‌هاي امن و تحت‌کنترلي را در اختيار آنان قرار دهند و از حضور افراد پرخطر در اين مکان‌ها جلوگيري کنند.
گذر زمان چهارشنبه سوري را از مسير خود منحرف کرد
فرمانده نيرو انتظامي چهار محال و بختياري گفت: چهارشنبه آخر سال مسئله اي است که از دير باز وجود داشته اما از مسير اصلي خود انحراف ايجاد شده و متاسفانه با حوادث مواجه شده است.
غلامعباس غلامزاده  فرمانده نيرو انتظامي چهارمحال  بختياري با اشاره به اينکه چهارشنبه آخر سال را مي توان با شادي مشروع و حفظ مقررات گذراند تصريح کرد: اگر کسي مي خواهد مراسم  چهارشنبه آخر سال را انجام دهد بايد در محله خودش و با حفظ مقررات صورت گيرد.
وي اظهار کرد: کساني که بخواهند در مراسم چهارشنبه سوري هنجار شکني کنند بشدت با آن ها برخورد خواهد شد.
غلامزاده با اشاره به اينکه رسانه ها نقش کليدي در جلوگيري از حوادث مي توانند داشته باشند اذعان داشت: رسانه ها با اطلاع رساني کامل مردم را از خطرات آتش سوزي چهارشنبه آخر سال  آگاه کنند.
كشف  ۱۹۰ هزار مواد مترقه در چهارمحال و بختیاری
غلامزاده  اذعان داشت : مأموران انتظامي استان با هدف پيشگيري از حوادث ناگوار و آسيب هاي جسمي، روحي و رواني استفاده از مواد محترقه غيرمجاز و قاچاق، طرح تشديد مبارزه با قاچاقچيان مواد محترقه را با محوريت برخورد با تهيه و توزيع كنندگان اين مواد به اجرا گذاشتند.
وي با اشاره به معرفي متهمان به مراجع قضائي خاطر نشان كرد: در راستاي پيشگيري از بروز خطرهاي احتمالي مواد محترقه و منفجره در آخرين روزهاي سال، طرح تشديد برخورد با تهيه و توزيع كنندگان مواد محترقه در دستور كار پليس استان قرارگرفته است
فرمانده نيروي انتظامي چهارمحال و بختياري يادآور شد: ما با برگزاري برنامه در چهارشنبه آخر سال درصورتي که به امنيت مردم تعرض نداشته باشد و باعث سلب آسايش مردم نشود مخالفت نداريم، اما با متخلفان و افراد مخل امنيت برخورد شده و متخلفان تا پايان تعطيلات در بازداشت خواهند بود.
سردار غلامزاده تاکيد کرد: سياست نيروي انتظامي بر برگزاي برنامه‌هاي چهارشنبه‌سوري بصورت محله‌محور است
فرمانده انتظامي استان چهارمحال و بختياري در پايان والدين را بر نظارت و كنترل بيشتر فرزندان با هدف پيشگيري از آسيب ها و حوادث ناشي از استفاده مواد آتش زا دعوت کرد و گفت: تلفن 110 پليس به صورت شبانه روزي آماده دريافت گزارش هاي مردمي در ارتباط با فعاليت قاچاقچيان مواد مترقه است.
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha:
آخرین اخبار