نماینده مجلس:
تابناک چهارمحال وبختیاری- نماینده مردم شهرستان های اردل، فارسان، کوهرنگ و کیار در مجلس شورای اسلامی گفت: حمایت از کالای ایرانی باعث رونق اقتصادی در سطوح تولید تا مصرف می شود.
کد خبر: ۵۸۳۶۷۷
تاریخ انتشار: ۰۷ فروردين ۱۳۹۷ - ۱۳:۱۲ 27 March 2018
به گزارش تابناک شهرکرد- علی کاظمی باباحیدری با توجه به نامگذاری سال 97 از سوی مقام معظم رهبری با عنوان سال 'حمایت از کالای ایرانی' افزود: حمایت از کالای ایرانی نه تنها بخش تولید را پویا و سرزنده نگه می دارد بلکه بازار مصرف را نیز به سمت ثبات و امنیت اقتصادی می کشاند.
به گفته وی، یکی از چالش های مهم اقتصاد کشور موانع رونق اقتصادی است که این چالش با تاکید بر خرید کالای ایرانی و توسعه رونق اقتصادی رفع می شود.
عضو فراکسیون امید مجلس یادآور شد: یکی از نیازهای بازار، استانداردسازی کالای تولیدی است و با حمایت از کالای ایرانی، برند و استانداردسازی باید از سوی تولید کننده محقق شود.
به گفته وی، رقابت پذیری در بازار و استانداردسازی باعث می شود کالای ایرانی در بازارهای بین المللی نیز مورد استقبال قرار گیرد و حتی باعث توسعه صادرات و ورود کالای ایرانی به بازارهای بزرگ شود.
عضو کمیسیون برنامه و بودجه و دیوان محاسبات شورای اسلامی گفت: مبارزه با قاچاق کالا از وظایف حاکمیت است و در این راستا مجلس شورای اسلامی، دولت و قوه قضاییه به عنوان دستگاههای حاکمیتی بیشترین وظیفه را در مبارزه با قاچاق کالای خارجی دارند.
وی گفت: تاکید بر مصرف کالای داخلی در ادارات نیز تصمیم قابل قبول از سوی دولت است که به مرحله اجرا درآمده است.
رهبر معظم انقلاب سال 1397 را سال 'حمایت از کالای ایرانی' نام‌گذاری و ضمن تاکید بر اهمیت شتاب گرفتن تولید ملی، اقتصاد ملی و تعصب نسبت به مصرف جنس داخلی را ضرورتی برای اصلاح اقتصاد کشور برشمردند.
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار