استاد دانشگاه مطرح کرد
تابناک چهارمحال وبختیاری- استاد دانشگاه گفت: برای جوان ماندن در تمامی سنین باید از کوچکترین بهانه‌ها برای داشتن زندگی شاد بهره برد.
کد خبر: ۶۰۱۸۱۴
تاریخ انتشار: ۱۷ ارديبهشت ۱۳۹۷ - ۱۰:۳۰ 07 May 2018
به گزارش تابناک شهرکرد- زهره داردان با اشاره به اینکه جوانی به تعبیر بسیاری از شعرا دُر گرانبهایی است، اظهار کرد: جوانی را نمی‌توان با پول یا هر متاع مادی و گرانبهایی خرید.
وی با بیان اینکه انرژی، شادی و نشاط در این دوره از زندگی بسیار است، افزود: جوان بودن فقط به سن شناسنامه و تاریخ تولد نیست، برای اینکه این جوانی در هر سنی حفظ شود باید از کوچکترین بهانه‌ها برای داشتن زندگی شاد بهره برد.
این جامعه‌شناس با اشاره به اینکه برای جوان ماندن باید کارهایی که فرد را خوشحال می‌کند انجام داد، اضافه کرد: این کار می‌تواند ملاقات اقوام، کاشتن گل، ورزش مورد علاقه، حل جدول و تماشای تلویزیون باشد.
داردان ادامه داد: برای شاد بودن باید دست از مقایسه کردن خود با دیگران که باعث ایجاد خودکم‌بینی در فرد می‌شود برداشت.
وی با بیان اینکه امید در تمامی مراحل زندگی باید جاری باشد، گفت: مشکلات در زندگی همه انسان‌ها وجود دارد، نباید  از کاه کوه ساخت؛ مشکلات را باید با صبر، تلاش بیشتر و کمک دیگران حل کرد.
این استاد دانشگاه اضافه کرد: داشتن افکار مثبت، نشاط را در زندگی بیشتر افزایش می‌دهد و باعث می‌شود دل افراد جوان باقی بماند.
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار