مدیرکل صنعت، معدن و تجارت چهارمحال و بختیاری:
تابناک چهارمحال وبختیاری- مدیرکل صنعت، معدن و تجارت چهارمحال و بختیاری با اشاره به آمار بالای واحدهای نمیه فعال و راکد در استان، گفت: در حال حاضر وضعیت تولید در استان وضعیت مطلوبی نیست.
کد خبر: ۶۰۴۵۸۵
تاریخ انتشار: ۲۲ ارديبهشت ۱۳۹۷ - ۱۵:۰۹ 12 May 2018
به گزارش تابناک شهرکرد- سید نعیم امامی در شورای گفت‌وگوی دولت و بخش خصوصی چهارمحال و بختیاری، با اشاره به اینکه در حال حاضر یک هزار و 82 پرونده صنعتی مدت‌دار و فعال در استان وجود دارد، اظهار کرد: از این تعداد یک هزار و 13 واحد کوچک با کمتر از 50 نفر اشتغال، 40 واحد متوسط با 50 تا 90 نفر اشتغال و 29 واحد بزرگ با اشتغال بالای 100 نفر هستند.
وی افزود: از این تعداد واجد تولیدی در استان 200 مورد فعالیت زیر 20 درصد (راکد) و مابقی با تولید 20 تا 50 درصد از ظرفیت در حال فعالیت هستند.
مدیرکل صنعت، معدن و تجارت چهارمحال و بختیاری ادامه داد: 29 واحد تولیدی بزرگ استان با تولید 50 درصد ظرفیت زمینه اشتغال 6 هزار نفر، 40 واحد متوسط زمینه اشتغال 800 نفر و واحد ها کوچک زمینه اشتغال پنج هزار نفر را فراهم کردند؛ پایین بودن میزان اشتغال در این واحدها در پی تولید پایین در صنایع است.
امامی با بیان اینکه 20 هزار نفر در واحدهای تولیدی چهارمحال و بختیاری در حال اشتغال هستند، اضافه کرد: عمده اشتغال استان در واحدهای تولیدی کوچک است که با هر نوسانی متلاطم می‌شوند و آمار اشتغال را نیز تغییر می‌دهند.
وی گفت: در حال حاضر وضعیت تولید در چهارمحال و بختیاری وضعیت مطلوبی نیست.
مدیرکل صنعت، معدن و تجارت چهارمحال و بختیاری افزود: در شهرک صنعتی شهرستان شهرکرد 238 واحد وجود دارد که 60 درصد این تعداد فعال، 23 درصد نیمه‌فعال و 17 درصد تعطیل هستند در شهرک صنعتی شهرستان بروجن نیز 125 واحد وجود داردکه 50 درصد این تعداد فعال،31 درصد نیمه‌فعال و 19 درصد راکد هستند.
وی اضافه کرد: با توجه به آمار موجود تعداد واحدهای راکد در شهرک صنعتی بروجن بالاتر از شهرکرد است در همین راستا باید برنامه مناسبی برای این منطقه تهیه شود.
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار