تابناک چهارمحال وبختیاری- معاون امورمعادن و صنایع معدنی سازمان صنعت، معدن و تجارت چهارمحال و بختیاری گفت: عملیات اکتشاف ماهواره ای معادن فلزی وغیر فلزی این استان در وسعت حدود 10 هزار کیلومتر مربع پایان یافت.
کد خبر: ۶۱۶۰۵۲
تاریخ انتشار: ۱۷ خرداد ۱۳۹۷ - ۰۹:۲۶ 07 June 2018
به گزارش تابناک شهرکرد- بهزاد ابراهیمی از شناسایی 9 اندیس معدنی جدید در استان خبر داد و افزود: اکتشاف ماهواره ای هفت هزار و500 کیلومتر از پهنه های شمال این استان با شناسایی معادن فلزات گرانبها شامل معدن طلا منطقه 'مارکده' انجام شده است.
وی همچنین از انجام مطالعات ژئوتوریسم منطقه 'نازی بازفت' کوهرنگ خبر داد.
ابراهیمی گفت: طرح های اکتشافی این استان تا سال 92 بدون اعتبار بوده که در دولت یازدهم و دوازدهم با تخصیص اعتبار، سالانه 10 میلیارد ریال نیز این اعتبارات افزایش یافته است.
وی افزود: این افزایش اعتبار منجر به انجام اکتشافات ماهواره ای در استان و اجرای 10 طرح اکتشاف تفضیلی شده که علاوه بر اثریابی بررسی ها، حجم ذخیره کیفیت ماده معدنی منطقه را نیز مشخص کرده است.
به گفته وی، سنگ لاشه، سنگ نما، سیلیس، سنگ گچ، خاک نسوز، سنگ های تزیینی و مواد اولیه سیمان از مواد در حال استخراج از معادن این استان است.
معاون امور معادن و صنایع معدنی سازمان صنعت، معدن و تجارت چهارمحال و بختیاری ادامه داد: به طور میانگین سالانه حدود 5 میلیون تن موادمعدنی از معادن فعال استان استخراج می شود.
بیش از 188 معدن با 671 میلیارد ریال سرمایه گذاری در استان فعال است که برای حدود یکهزار و850 نفر اشتغال ایجاد کرده است.
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار