با همکاری بسیج سازندگی و فنی و حرفه ای
تابناک چهارمحال وبختیاری- مدیرکل امور عشایر چهارمحال و بختیاری از انعقاد تفاهم نامه همکاری مشترک بسیج سازندگی ، فنی و حرفه ای با امور عشایر استان در راستای توانمندسازی مهارتی عشایر خبر داد.
کد خبر: ۶۲۷۰۴۰
تاریخ انتشار: ۱۴ تير ۱۳۹۷ - ۱۳:۰۱ 05 July 2018
به گزارش تابناک شهرکرد- یحیی حسین پور اظهار کرد: این تفاهم نامه در راستای توانمندسازی و کیفیت بخشی دانش و ارتقای مهارتی عشایر در تحقق اقتصاد مقاومتی منعقد شده است.
وی از اعزام چندین گروه بسیج سازندگی سپاه قمر بنی هاشم(ع) به منظور ارائه خدمات و تعمیر مدارس، مساجد و غسالخانه های مناطق روستایی عشایری استان با آغاز فصل تابستان خبر داد و گفت: این گروه ها طی چندین نوبت در مناطق استقرار عشایر حضور خواهند یافت.
مدیرکل امورعشایر چهارمحال و بختیاری افزود: محرومیت زدایی از قشر عشایر، بهره مندی بیشتر از فرصت های رفاهی، اجتماعی، افزایش امکان دسترسی به فرصت های شغلی مناسب و بالابردن بهره وری تولیدات در چارچوب آیین نامه ساماندهی عشایر از دیگر اهداف گروه های جهادگر بسیجی می باشد.
حسین پور تصریح کرد: ارتقای سطح فرهنگی، مهارتی، تولیدی، خدمات رسانی و عمرانی به خانوارهای عشایری در زمینه اشتغال، سازندگی، آموزشی در تولید از محورهای اصلی این همکاری هاست.
حسین پور، تولید و تامین 25 درصد گوشت قرمز استان از سوی عشایر کوچرو در طول سال را یادآور شد و گفت: در نیمه نخست امسال نیز با استقرار عشایر در مناطق ییلاقی، پیش بینی می شود بیش از 8 هزار تن گوشت قرمز تولید و روانه بازار مصرف شود.
چهارمحال و بختیاری با داشتن 126 هزار نفر جمعیت عشایری به همراه یک میلیون و 700 هزار راس دام سبک بعد از استان فارس دومین استان عشایر نشین کشور است.
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار