استاندار چهارمحال و بختیاری
تابناک چهارمحال وبختیاری- استاندار چهارمحال و بختیاری گفت: این استان با دارا بودن بیشترین آمار بیکاری در کشور نیازمند توجه دوچندان مسئولان و تخصیص امکانات و اعتبارات بیشتر است.
کد خبر: ۶۲۹۴۲۵
تاریخ انتشار: ۲۱ تير ۱۳۹۷ - ۱۳:۱۸ 12 July 2018
به گزارش تابناک شهرکرد- اقبال عباسی در نشست شورای اشتغال و دیدار با فعالان اقتصادی شهرستان بروجن با حضور وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی افزود: هرچند اعداد و ارقام موجود بیکاری محل مناقشه است اما آنچه کاملا مشخص و واضح می باشد وجود بیکاری بالا در این استان است که باید برای رفع آن سریعتر اقدام شود.
وی ادامه داد: به همین منظور وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی قول داده که بزودی یک تیم کارشناسی از مرکز با هدف شناسایی مشکلات موانع موجود و راهکارهای رفع آن به استان اعزام کند.
عباسی، بیکاری و مساله آب را 2 چالش اصلی این استان عنوان کرد و گفت: این دو موضوع فرآیند توسعه استان را با مشکل مواجه کرده و بی شک در استانی که بیکاری بسیار بالاست، رفاه معنایی ندارد.
استاندار چهارمحال و بختیاری با اشاره به عملکرد این استان در جذب تسهیلات اشتغالزایی، خاطرنشان کرد: در حوزه تسهیلات اشتغال خانگی و فراگیر تسهیلات خوبی پرداخت شده و استان در رتبه سوم کشور قرار دارد اما در جذب تسهیلات اشتغال روستایی و عشایری عملکرد ضعیفی داریم.
عباسی، توجه بیش از حد به مقوله تولید را عامل غفلت از بحث اشتغال دانست و گفت: طی سه دهه اخیر بیشتر به تولید و راه اندازی کارخانه های بزرگ بدون توجه به میزان اشتغالزایی آنها پرداخته شده و این موضوع ما را از مقوله اشتغال به ویژه در مناطق روستایی و عشایری غافل کرده است.
وی افزود: امروز به این نتیجه رسیده ایم که به جای اختصاص اعتبارات هنگفت به طرح هایی که بازدهی لازم را در حوزه اشتغال ندارند می توان با 50 میلیون تومان برای هریک از افراد بیکار شغل ایجاد کرد.
در این نشست تعدادی از فعالان اقتصادی استان به بیان مشکلات و مطالبات خود در حضور وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی پرداختند.
پیش از برگزاری این نشست و در ادامه سفر 2 روزه وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی به چهارمحال و بختیاری، عملیات اجرایی پلی کلینیک تامین اجتماعی شهر بروجن در زمینی به مساحت 5 هزار متر مربع و اعتبار 120 میلیارد ریال و خانه امید شهر فرادنبه آغاز شد.
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر: