تابناک چهارمحال وبختیاری- معاون توسعه و پیش بینی هواشناسی چهارمحال و بختیاری از افزایش بارش های استان طی سال جاری خبر داد و گفت: این بارش ها در سال زراعی جاری 30 میلیمتر بوده است.
کد خبر: ۶۷۳۶۱۲
تاریخ انتشار: ۰۶ آبان ۱۳۹۷ - ۱۱:۵۱ 28 October 2018
به گزارش تابناک شهرکرد- مهرداد قطره سامانی افزود: میانگین بارش ها در مقایسه با بلندمدت 10 میلیمتر و در مدت مشابه سال گذشته صفر بوده است.
وی ادامه داد: بر همین اساس بارش های سال زراعی جاری استان نسبت به میانگین مدت مشابه 30 ساله رشد 200 درصدی را نشان می دهد.
قطره سامانی تصریح کرد: همچنان منتظر بارش های موثر استان از 14 آبان ماه هستیم و انتظار می رود سال آبی پربارشی را در پیش رو داشته باشیم.
معاون توسعه و پیش بینی هواشناسی چهارمحال و بختیاری با بیان اینکه از شدت بارش ها برای روزهای یکشنبه و دوشنبه کاسته می شود، خاطرنشان کرد: پس از آن تا پایان هفته جو آرام و بدون بارشی را خواهیم داشت.
چهارمحال و بختیاری که سرچشمه 2 رودخانه زاینده و کارون و بخشی از رودخانه دز است، 10 سال متوالی خشکسالی را پشت سرگذاشته است و سال آبی 97-96 را با کاهش 41 درصدی بارش ها به پایان رساند.
این کمبود بارش ها نه تنها بسیاری از فعالیت های اقتصادی و کشاورزی این استان را تحت تاثیر قرار داده بلکه استانهای خوزستان و اصفهان را نیز دچار تنش آبی کرده است.
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر: