تابناک چهارمحال وبختیاری- معاون توسعه و پیش بینی هواشناسی چهارمحال و بختیاری گفت: در روزهای شنبه و یکشنبه رگبار برف در مناطق شمالی و باران سایر مناطق استان را در بر می گیرد.
کد خبر: ۶۷۵۷۲۳
تاریخ انتشار: ۱۲ آبان ۱۳۹۷ - ۱۲:۵۹ 03 November 2018
به گزارش تابناک شهرکرد- مهرداد قطره سامانی افزود: بارش ها طی این 2 روز خفیف و پراکنده خواهد بود و بیشتر مناطق شمالی استان را تحت تاثیر خود قرار می دهد.
وی ادامه داد: با ورود یک سیستم بارشی پرقدرت به کشور از روز دوشنبه، این استان از بعد از ظهر روز سه شنبه تحت تاثیر این سیستم بارشی قرار می گیرد.
قطره سامانی تصریح کرد:برهمین اساس پیش بینی می شود برف و باران با شدت بیشتری از بعد از ظهر روز سه شنبه آغاز و تا روز چهارشنبه تداوم داشته باشد.
معاون توسعه و پیش بینی هواشناسی چهارمحال و بختیاری همچنین از کاهش 2 تا 3 درجه ای دما برای روزهای پایانی هفته خبر داد و گفت: دما در شهرکرد به 3 درجه زیرصفر می رسد.
چهارمحال و بختیاری که سرچشمه 2 رودخانه زاینده و کارون و بخشی از رودخانه دز است، 10 سال متوالی خشکسالی را پشت سرگذاشته است و سال آبی 97-96 را با کاهش 41 درصدی بارش ها به پایان رساند.
این کمبود بارش ها نه تنها بسیاری از فعالیت های اقتصادی و کشاورزی این استان را تحت تاثیر قرار داده بلکه استانهای خوزستان و اصفهان را نیز دچار تنش آبی کرده است.
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار