تابناک چهارمحال وبختیاری- مدیر شهرسازی و معماری اداره‌کل راه و شهرسازی چهارمحال و بختیاری گفت: از مجموع 40 شهر استان 27 شهر دارای طرح جامع مصوب و از این تعداد 25 شهر دارای طرح تفصیلی هستند.
کد خبر: ۶۸۴۴۹۴
تاریخ انتشار: ۰۶ آذر ۱۳۹۷ - ۱۰:۲۴ 27 November 2018
به گزارش تابناک شهرکرد- صغری محمدعلیزاده اظهار کرد: از مجموع 40 شهر استان 27 شهر اعم از شهرکرد، فرخشهر، فارسان، جونقان و بن دارای طرح جامع مصوب هستند که توسط استاندار به شهرداری و سایر دستگاه‌های اجرایی ذی‌ربط ابلاغ شده تا آنان برابر ضوابط و مقررات و کاربری‌های لحاظ شده در طرح، اقدام لازم و قانونی مانند کارهای خدماتی، اجرایی همچون تعریض معابر، صدور پروانه‌های ساختمانی مسکونی و اداری و ... را انجام دهند.
وی افزود: از 27 شهری که دارای طرح جامع مصوب هستند 25 شهر دارای طرح تفصیلی مصوب است که در طرح تفصیلی جزئیات بیشتری نسبت به طرح جامع آمده و زمین‌ها و املاک پلاک به پلاک بررسی شده و نقشه جزئیات را به شهرداری می‌دهد و دو شهر دیگر شامل لردگان و شلمزار در دستور کار کمیسیون ماده پنج استان برای طرح تفضیلی قرار دارد.
محمدعلیزاده تاکید کرد: از مابقی شهرهای استان نیز شش شهر دارای طرح هادی مصوب هستند که این امر نیز توسط استاندار به شهرداری و سایر دستگاه‌های اجرایی ذی‌ربط ابلاغ شده که طرح هادی اصول و کلیات طرح را مشخص می‌‌کند و شش شهر دیگر نیز بعد از تصویب در کارگروه و شورای برنامه ریزی و توسعه استان توسط استاندار به شهرداری‌ها برای اجرا ابلاغ می‌شود تا بر اساس آن اقدام لازم صورت گیرد.
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار