تابناک چهارمحال وبختیاری- رئیس سازمان جهادکشاورزی چهارمحال و بختیاری گفت: محصولات کشاورزی این استان از 296 هزار تن به یک میلیون و 400 هزار تن در بعد از انقلاب رسیده که این رقم حدود 5 برابر افزایش داشته است.
کد خبر: ۶۹۴۰۸۳
تاریخ انتشار: ۰۲ دی ۱۳۹۷ - ۱۲:۰۲ 23 December 2018
به گزارش تابناک شهرکرد- ذبیح الله غریب در جریان بازدید از طرح 15 هکتاری گل محمدی چلیچه فارسان، میزان محصولات زراعی اوایل انقلاب این استان را 221 هزار تن اعلام کرد و افزود: در سال زراعی جاری این رقم به 913 هزار تن رسیده است.
وی میزان تولید محصولات باغی را نیز در اول انقلاب 29 هزار تن و در سال زراعی گذشته افزون بر 195 هزار تن اعلام کرد.
رئیس سازمان جهادکشاورزی چهارمحال و بختیاری با اشاره به تولید تنها 47 هزار تن دام و طیور در سال نخست انقلاب گفت: این میزان تولید اینک به 300 هزار تن افزایش یافته است.
وی همچین از تولید 7 هزار تنی محصول قارچ دکمه ای در مزارع پرورشی و تولید بیش از 2 میلیون و 400 هزار تن محصولات گلخانه ای در سال جاری خبر داد و تاکید کرد: این درحالی است که قبل از انقلاب تولید این محصولات قابل توجه نبود.
وی با اشاره به کسب رتبه برتر تولید در برخی از محصولات کشاورزی این استان طی سال جاری افزود: این استان با تولید حدود 24 هزار تن ماهی سردابی (قزل آلا) و تولید 24 هزار تن بادام مرغوب صادراتی رتبه نخست تولید این محصولات را به خود اختصاص داده است.
وی تصریح کرد: بخش کشاورزی استان با تولید سالانه 34 هزار تن محصول هلو مرغوب، رتبه هفتم و 7 هزار تن گردو رتبه نهم تولید را در کشور طی 2 سال گذشته کسب کرده است.
رئیس سازمان جهادکشاورزی چهارمحال و بختیاری توضیح داد: این استان با تولید سالانه بیش از 31 هزار و 200 تن گوشت قرمز برابر 3.5 درصد تولید گوشت قرمز کشور، رتبه نهم کشور را دارد.
وی همچنین سرانه تولید شیرخام این استان را 242 کیلوگرم دانست و گفت:چهارمحال و بختیاری با این میزان تولید، رتبه دوم تولید سرانه شیر خام کشور را دارد.
هم اکنون حدود 66 هزار بهره بردار از بخش کشاورزی و دامپروری استان ارتزاق می کنند.
اشتراک گذاری
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha:
آخرین اخبار