دبیر ستاد احیای امر به معروف و نهی از منکر چهارمحال و بختیاری گفت: عدم مطالبه‌گری صحیح و کارشناسی، خلأ جدی در استان است که موجب ناکارآمدی دستگاه‌های اجرایی شده است.
کد خبر: ۹۸۰۸۷۰
تاریخ انتشار: ۰۲ مرداد ۱۴۰۰ - ۱۶:۴۹ 24 July 2021

به گزارش تابناک چهارمحال و بختیاری، حجت‌الاسلام والمسلمین ابوالفضل احمدی با اشاره به اهمیت رسانه در مطالبه‌گری اظهار داشت: رسانه باید با دیدگاه کارشناسانه و همراهی دیگر رسانه‌های رسمی و غیررسمی به سوی جریان‌سازی و حل مشکلات جامعه سوق یابد.

وی با اشاره به اینکه رسانه‌های انقلابی ابزار کار در اختیار دارند و باید محتوا تولید کنند، افزود: رسانه بستری برای انتشار محتوای مناسب است. این محتوا باید با در نظر گرفتن نظرات کارشناسی تولید شود، این که یک خبر بدون در نظر گرفتن ابعاد جامعه‌شناسی و روان‌شناسی تولید شود، مناسب نیست.

دبیر ستاد احیای امر به معروف و نهی از منکر چهارمحال و بختیاری با اشاره به اهمیت تولیدات رسانه‌ای در بستر فضای مجازی تصریح کرد: به منظور فرهنگ‌سازی امر به معروف و نهی از منکر در استان تولید، مستندسازی و همکاری با رسانه‌های رسمی و کانال‌ها و پیج‌های غیررسمی در ستاد امر به معروف و نهی از منکر چهارمحال و بختیاری صورت می‌گیرد زیرا رسانه دروازه‌ای برای رقم خوردن اتفاقات سیاسی، فرهنگی، اجتماعی و... است.

احمدی، عدم مطالبه‌گری درست و صحیح را خلأ جدی در کشور و استان عنوان و بیان داشت: از جمله دلایل ناکارآمدی دستگاه‌های اجرایی, عدم مطالبه‌گری درست و کارشناسی از آن‌ها است، باید تشکل یا تشکل‌های به‌عنوان حلقه میانی بین مسئولان و مردم تشکیل شود و بسوی مطالبه‌گری از مسئولان سوق داده شوند.

وی افزود: در این جمع مطالبه‌گر باید افراد مختلف از حوزه‌‌های مختلف حضور داشته باشند و ضمن بررسی دقیق و کارشناسی معضلات و مشکلات، رفع آن مشکلات را از مسئولان مطالبه کند.

دبیر ستاد احیای امر به معروف و نهی از منکر استان گفت: همسویی رسانه‌ها امری دشوار اما ثمربخش است که می‌تواند در آگاهی و تنبه مدیران نیز اثرگذاری بسیار مطلوبی داشته و به عنوان ابزاری برای پاسخگویی و حضور مدیران در میادین پاسخگویی استفاده شود.

وی عنوان داشت: بسیاری از مسئولان تسلط و اطلاعات مورد نیاز در حوزه کاری خود ندارند و نیاز به تشکیل قرارگاهی متشکل از مسئولان و کارشناسان مجرب برای ورود به مسائل مختلف از جمله صنعت، گردشگری، توسعه شهری و... احساس می‌شود که این تشکل زوایای متعدد هر کدام از مسائل را بازبینی و پیش از اجرای طرح‌ها، آسیب‌شناسی و کارشناسی کرده و آثار اجتماعی و فرهنگی ناشی از آن‌‌ها را نیز بررسی کند.

احمدی با تاکید بر ضرورت ورود فعال حوزه و دانشگاه به عرصه امر به معروف و نهی از منکر تشریح کرد: حق‌محوری و خدامحوری تبدیل به بی‌تفاوتی در جامعه شده و راهکار آن تقویت اعتقادات و ریشه‌های معرفتی است، بسیاری از اقدامات دستگاه‌های اجرایی پیوست رشدی و معرفتی ندارند و تاثیر و تاثرات آن‌ها در رشد و اعتلا یا افول اجتماع در نظر گرفته نشده و امور به صورت تک‌بعدی و یک‌سونگرانه اجرا می‌شود.

وی خاطرنشان کرد: اگر افراد به جنبه معرفتی و هدف از خلقت خود توجه داشته باشند امور را به‌درستی انجام و در کار خود کوتاهی نمی‌کنند، همچنین بسیاری از افراد اقبالی به مسئولیت‌ها و پست‌ها نخواهند داشت، چرا که مسئولیت را پاسخگویی در پیشگاه خدای متعال و مانعی برای رشد اخروی می‌پندارند اما امروزه جامعه از لحاظ معرفتی و شناختی به سوی مادی‌گرایی سوق پیدا کرده و گرفتار مسابقه مادی‌گرایی، پست‌گرایی و شهرت‌طلبی شده است.

دبیر ستاد احیای امر به معروف و نهی از منکر چهارمحال و بختیاری به راهکارهای برون‌رفت از مسئله مادی‌گرایی به وسیله تقویت مبانی اعتقادی و نگرش عمیق، خدامحوری و آخرت‌محوری اشاره و یادآور شد: باید دیدگاه توحیدی در جامعه رواج یابد و چرخه توحید نیز باید مبتنی بر خدامحوری و رشد انسان باشد‌؛ در غرب از لحاظ مادی و علمی کمبودی وجود ندارد اما توحش در حال جولان دادن است، چراکه دیدگاه، تفکر و اعتقادات اصلاح نشد و همین مسئله سبب توحش و خودمحوری بیشتر شد بنابراین بعد معنوی باید بیشتر در جامعه ایجاد و ویت بگیرد.

منبع/تسنیم

اشتراک گذاری
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha:
آخرین اخبار
پرطرفدارترین عناوین