۳۵ درصد اراضی کشور به سامانه آبیاری نوین مجهز شده است

معاون آب و خاک وزیر جهاد کشاورزی، گفت: تاکنون حدود ۳۵ درصد از اراضی کشاورزی کشور به سامانه آبیاری نوین مجهز شده است.
کد خبر: ۱۱۷۲۷۴۳
تاریخ انتشار: ۰۵ تير ۱۴۰۳ - ۱۹:۴۱ 25 June 2024

به گزارش تابناک چهارمحال و بختیاری، صفدر نیازی امروز در حاشیه افتتاح طرح کشاورزی بیژگرد بروجن، اظهار داشت: ۳۵ درصد از اراضی سطح کشور به سامانه آبیاری نوین مجهز شده است.

معاون آب و خاک وزیر جهاد کشاورزی با اشاره به اینکه این عدد در شهرستان بروجن حدود ۶۰ درصد است، گفت: این مسئله جای خوشحالی و قدردانی دارد. شهرستان بروجن، کشاورزان پیشرویی دارد و تولیدات مناسبی در حوزه کشاورزی دارد.

غلامرضا میرزایی، نماینده مردم بروجن در مجلس شورای اسلامی نیز اظهار داشت: شهرستان بروجن دشت‌های مهمی دارد و محصولات کشاورزی بسیاری را در سطح استان تولید می‌کند.

وی با اشاره به ضرورت سرمایه‌گذاری در کشاورزی شهرستان بروجن، مطرح کرد: مردم برای حدود ۲۰۰ هکتار زمین کشاورزی در گندمان نیز منتظر اعطای تسهیلات و سرمایه‌گذاری برای اجرای سامانه آبیاری نوین هستند.

نماینده مردم بروجن در مجلس شورای اسلامی با اشاره به اینکه در سال جاری فقط ۳۰ هکتار سامانه آبیاری نوین برای شهرستان پیش‌بینی شده است، بیان کرد: این عدد برای شهرستان بروجن که زمین‌های کشاورزی بسیاری دارد، کم است که باید تجدید نظر شود.

در این آیین، طرح سامانه آبیاری نوین در سطح ۱۲۰ هکتار اراضی بیژگرد شهرستان بروجن افتتاح شد. این طرح حدود ۸۹ میلیارد ریال هزینه برده است و ۹۸ خانوار از آن بهره‌مند می‌شوند.

اشتراک گذاری
نظر شما
Chaptcha
حروفي را كه در تصوير مي‌بينيد عينا در فيلد مقابلش وارد كنيد
آخرین اخبار