اگر بدحجاب‌ها را دشمن ببینیم اشتباه کرده‌ایم

نماینده ولی فقیه در استان قزوین گفت: ما اگر در نیت‌مان بدحجاب‌ها، سست حجاب‌ها و حتی بی‌حجاب‌ها را دشمن ببینیم، اشتباه کرده‌ایم، اگر هم دنباله‌رو آنان باشیم، اشتباه کرده‌ایم.
کد خبر: ۱۱۷۵۳۵۱
تاریخ انتشار: ۲۱ تير ۱۴۰۳ - ۱۳:۳۱ 11 July 2024

به گزارش «تابناک قزوین»، آیت‌الله عبدالکریم عابدینی در جلسه شورای عفاف و حجاب استان قزوین که پیش از ظهر امروز به مناسبت هفته عفاف و حجاب در محل دفتر نماینده ولی فقیه در استان قزوین برگزار شد، اظهار داشت: آدم‌هایی که قلبشان با خدا، ائمه (ع) و معارف نورانی قرآن کریم است، چه بخواهند یا نخواهند، چه مسئول باشند یا نباشند، نمی‌توانند از کنار دغدغه‌های معارف نورانی دین بی‌تفاوت بگذرند، به این معنا که اگر قلبی تقوا دیده باشد، هر کجا که باشد توجه به شعائر دینی را جدی می‌گیرد.

وی خاطرنشان کرد: دشمن می‌خواهد از این طریق عفاف و حجاب وارد شود تا انسجام یک ملت را به هم بزند، خانواده‌ها را از هم گسسته کند و فساد و فحشا را در مویرگ‌های جامعه جاری کند، بنابراین ما باید این معنا را جدی بگیریم.

آیت‌الله عابدینی تأکید کرد: حال فرقی نمی‌کند که این دولت، دولت شهید رئیسی باشد یا دولت آقای پزشکیان باشد، ما جدی‌تر از همیشه در میدان احیا و تقویت این امر مهم و مبارزه با هر شیطنتی که بخواهد این امر را تضعیف کند خواهیم بود.

امام جمعه قزوین تصریح کرد: جلساتی که برگزار می‌کنیم، رصد وظایف انجام شده و توجه به آنچه باید انجام بدهیم است، یعنی در هر جلسه‌ای می‌گوییم تاکنون چه کارهای اثرگذاری انجام داده‌ایم و نوید می‌دهیم که چه باید کنیم.

وی با بیان اینکه خلاقیت و نوآوری در برنامه‌های عفاف و حجاب ضروری است، خاطرنشان کرد: در این جلسات باید خلاقیت و نوآوری ارائه دهیم، برای مثال فلان اداره بگوید ما کاری در راستای اعتلای عفاف و حجاب کرده‌ایم که در کشور کسی تاکنون این کار را نکرده است.

نماینده ولی‌فقیه در استان قزوین اظهار کرد: ما این همه جمعیت فرهیخته، مؤمن و پای‌کار داریم، اگر هم‌افزایانه وارد کار شویم، باید در کشور حرف اول را بزنیم، امروز هم الحمدلله در کشور به لحاظ ظاهری در حوزه عفاف و حجاب جزو استان‌های برتر هستیم، باید کاری کنیم از نظر پشت‌صحنه‌های علمی و طرح و برنامه در حوزه عفاف و حجاب هم در کشور حرف جدی برای گفتن داشته باشیم.

آیت‌الله عابدینی عنوان کرد: باید طرح و برنامه‌هایی که داریم را در این جلسات شفاف‌سازی کنیم تا آن را در بسته‌بندی‌های مورد پذیرش محافل علمی، معنوی و فرهنگی ارائه دهیم، باید این هنر، هماهنگی و هم‌افزایی را داشته باشیم که حرف‌هایمان را دسته‌بندی و بسته‌بندی کنیم، در ظرفیت‌های زیبا قرار دهیم و در سطح ملی نشان دهیم که ما حرف جدی برای گفتن داریم.

وی بیان کرد: ما اگر در نیت‌مان بدحجاب‌ها، سست حجاب‌ها و حتی بی‌حجاب‌ها را دشمن ببینیم، اشتباه کرده‌ایم، اگر هم دنباله‌رو آنان باشیم، اشتباه کرده‌ایم، اما اگر آن‌ها را فرزندان خود، دختران و خواهران خود بدانیم و آن‌ها بفهمند که ما با تمام دلسوزی ناصح و خیرخواه آن‌ها هستیم، حرفمان برای آنان دلنشین و اثرگذار خواهد شد، اگر خدای ناخواسته جنگ بین باحجاب و بدحجاب رخ دهد، این دقیقاً همان چیزی است که طراحان سازمان سیاد و موساد به دنبال آن هستند.

امام جمعه قزوین خاطرنشان کرد: رهبر ما این گونه نگاه می‌کنند، خواهران ما هم که در میدان مسائل حوزه عفاف و حجاب هستند، همین نگاه را دارند و الحمدلله موفق هم شده‌اند.

آیت‌الله عابدینی یادآور شد: گفته می‌شود هیئت‌های ما نباید سکولار باشند، هیئت سکولار یعنی آن هیئتی که برای امام حسین (ع) سینه می‌زنند اما برای یزیدهای زمانه یعنی صهیونیست‌ها و برای قتل عام مردم بی‌گناه غزه غیرتی نشان نمی‌دهد، اگر هیئتی این‌گونه باشد سکولار است.

امام جمعه قزوین اظهار کرد: حجاب هم همین طور است، ما حجاب سکولار نداریم، حجاب ما ممکن است در یک زمانی تبدیل به عرصه سیاست و حضور مقاومتی در عرصه مصالح ایمان، انسان و مستضعفان شود، ما این گونه به حجاب و عفاف می‌نگریم.

امام جمعه قزوین تصریح کرد: این‌ها همه نشان می‌دهد ما باید از فرصت‌های معنوی، محرم، صفر، قرآن، محافل، نمازهای جمعه و جماعت و مساجد برای پیشبرد هدف مشترکی که داریم استفاده کنیم.

نماینده ولی‌فقیه در استان قزوین یادآور شد: خیلی مهم است که ما در بحث برنامه‌ریزی و سیاست‌گذاری یک شاکله منسجم داشته باشیم، ممکن است در جمع ما چند نفر باشند که برای ساختن چنین ساختار نظام‌مندی فکر خاصی داشته باشند، ما باید بیاییم این ساختار را ایجاد کنیم، باید ساختاری درست کنیم که آن ساختار نظام‌مند، حساب شده و مهندسی شده کار را پیش ببرد تا ما بتوانیم در مسابقه بین استان‌ها از همه جا پیشی بگیریم، در این قبیل امور هم سرعت گرفتن و هم سبقت گرفتن مورد تشویق خدا قرار می‌گیرد.

وی اظهار کرد: از خواهران فعال در حوزه عفاف و حجاب که می‌دانیم سختی‌های زیادی را در این رابطه متحمل می‌شوند، تشکر می‌کنیم، از خواهران گرامی که در میدان بودند و فعالیتشان بسیار مؤثر و پر زحمت بود تشکر می‌کنیم که خستگی‌ناپذیر مقاومت کرده و ایستادند، ما باید در هر دولتی در حوزه عفاف و حجاب جدی‌تر از قبل پای‌کار باشیم.

همایونلو دبیر بنیاد عفاف و حجاب استان قزوین در ابتدای این جلسه گزارشی از فعالیت های انجام شده ارائه کرد و در پایان نماینده ولی‌فقیه و رئیس شورای عفاف و حجاب استان از فعالان حوزه عفاف و حجاب تجلیل کرد.

اشتراک گذاری
نظر شما
Chaptcha
حروفي را كه در تصوير مي‌بينيد عينا در فيلد مقابلش وارد كنيد
آخرین اخبار