مردم؛ صحنه‌گردان سیاسی‌ترین رویداد کشور

انتخابات چهاردهمین دوره ریاست جمهوری همزمان با سراسر کشور از ساعت ۸ صبح در چهارمحال و بختیاری آغاز شد، قطعاً مردم به‌عنوان، اصلی‌ترین صحنه‌گردان‌ انتخابات، برنده این رویداد سیاسی هستند، هیچ عاملی موجب نمی‌شود تا مردم به تکلیف سیاسی خود عمل نکنند.
کد خبر: ۱۱۷۳۳۳۳
تاریخ انتشار: ۰۸ تير ۱۴۰۳ - ۲۳:۱۷ 28 June 2024

به گزارش تابناک چهارمحال و بختیاری، مردم ایران اسلامی چه در دل سرمای زمستان و چه در گرمای سوزان تابستان با استواری در پای صندوق‌های رای حاضر می‌شوند تا نقش دموکراتیک خود در تعیین سرنوشت کشورشان را ایفا کنند.

همراه با تیم خبری قبل از آغاز فرآیند انتخابات چهاردهمین دوره ریاست جمهوری در محل ستاد انتخابات در استانداری چهارمحال و بختیاری حاضر شدیم تا پس از طی هماهنگی‌های لازم و انجام مصاحبه با محسن حسین‌میرزایی- رئیس ستاد انتخابات چهارمحال و بختیاری در شعب اخذ رای حاضر شویم.

همانند انتخابات گذشته، تعدادی از مردم قبل از آغاز فرآیند رای‌گیری در شعبه اخذ رای در مدرسه حاج یدالله کیانی شهرکرد حاضر بودند تا به تکلیف شرعی و سیاسی خود عمل کنند، پس از آغاز رای‌گیری تعداد مراجعه‌کنندگان رو به افزایش رفت.

 در ساعات ابتدایی آغاز رای‌گیری شاهد حضور غلامعلی حیدری- استاندار چهارمحال و بختیاری، حجت‌الاسلام و المسلمین محمدعلی نکونام- نماینده ولی‌فقیه در استان و جمعی از مدیران دستگاه‌های اقتصادی در شعبه اخذ رای دبستان حاج یدالله کیانی بودیم.

رای اولی‌ها دسته‌ جمعی در شعب اخذ رای حاضر می‌شوند تا اولین حضورشان در انتخابات را با دوستانشان تجربه کنند و خاطره‌ای خوش بر جای بگذارند، نوجوانان و جوانان آینده‌سازان این کشور هستند، بی‌تفاوتی این قشر به انتخابات و سرنوشت کشور می‌تواند آسیب‌زننده باشد، بنابراین مشارکت رای اولی‌ها در انتخابات یک پیام روشن برای دشمنان جمهوری اسلامی دارد که هزینه‌های گزاف آنان برای ناامید کردن قشر جوان از حضور در پای صندوق‌های رای بی‌تاثیر بوده است.

حضور افراد مسن در دقایق اولیه آغاز رای‌گیری در شعب اخذ رای نشان می‌دهد که شور سیاسی پیر و جوان نمی‌شناسد و همه دلشان می‌خواهد تا در تعیین سرنوشت کشورشان شریک باشند.

پیر و جوان با در دست داشتن شناسنامه‌های خود به صورت گروهی و تک نفره در شعب حضور پیدا می‌کنند، برخی فرزندان خود را در شعب همراه خود آورده‌اند تا از سن کودکی بدانند که اهمیت مشارکت در سرنوشت چقدر بالا است، این همان همبستگی است که مرزها را می‌شکند.

حضور با لباس‌های محلی در  برخی شعب رأی‌گیری نشان می‌دهد که فارغ از قومیت، همه مردم با هر زبان و گویشی با اتحاد در کنار هم هستند و سرنوشتشان را با دست خودشان را تعیین می‌کنند.

یک مادر شهید که برای عمل به تکلیف سیاسی خود در شعبه اخذ رای حاضر شده بود در گفت‌وگو با ایسنا، اظهار کرد: فردی که بر مسند ریاست جمهوری می‌نشیند، باید مشکلات مردم را حل کند.

وی افزود: رئیس جمهور منتخب باید به فرامین مقام معظم رهبری عمل کند، رئیس جمهور منتخب نباید چشمداشتی به پست و مقام داشته باشد، بلکه مدت زمان مدیریت کوتاه است و باید این زمان صرف خدمت به مردم شود.

راهی یکی دیگر از شعب اخذ رای در شهرکرد شدم، عموما شرکت‌کنندگان در انتخابات به صورت خانوادگی در شعب اخذ رای حاضر می‌شدند، حضور کودکان در کنار والدین خود صحنه‌های زیبایی را رقم می‌زند، کودکان با ذوق و شوق در آغوش والدین رای خود را به صندوق می‌اندازند.

یکی از مشارکت کنندگان در انتخابات چهاردهمین دوره ریاست جمهوری اظهار کرد: در انتخابات اسفندماه سال گذشته در انتخابات شرکت نکردم، اما این بار تصمیم گرفتم تا در حتما در انتخابات شرکت کنم، زیرا اگر در انتخابات شرکت نکنم، قطعا دیگران به جای من انتخاب خواهند کرد و دیگر جای گلایه‌ای نخواهد بود.
/ایسنا

اشتراک گذاری
نظر شما
Chaptcha
حروفي را كه در تصوير مي‌بينيد عينا در فيلد مقابلش وارد كنيد
آخرین اخبار